مركز شنوايي سنجي سما
مركز شنوايي سنجي سما
درباره ما
كلينيك شنوايي و تجويز سمعك سما با بهره گيري از متخصصين و اديولوژيست هاي حرفه اي با بيش از 10 سال سابقه در زمينه سنجش شنوايي و تجويز سمعك و با استفاده از تجهيزات پيشرفته، زمينه خدمت رساني و توانبخشي براي بهبود شنوايي و افزايش كيفيت زندگي افراد نيازمند به درمان را فراهم نموده است.خدمات اين كلينيك عبارتند از : ارزيابي شنوايي ارزيابي و مديريت وزوز گوش درمان سرگيجه و عدم تعادل ارزيابي و توانبخشي اختلالات پردازش شنوايي مركزي توانبخشي آسيب شنوايي كودكان و بزرگسالان آزمون هاي مشاوره و تجويز سمعك ارائه خدمات قالب گيري و لابراتواري سمعك ارائه خدمات و لوازم جانبي سمعك
موضوعات مطالب
موضوعي ثبت نشده است
آرشیو مطالب
جستجوگر
ورود كاربران
نام كاربري :
پسورد :


نام كاربري :
پسورد :
تكرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آمار بازدید
★ افراد آنلاين : 1
☆ بازديد امروز : 0
☆ بازديد ديروز : 0
☆ بازديد كل : 0
دیگر امکانات
تبلیغات

درمان كم شنوايي و وزوز گوش با مراجعه به مراكز شنوايي سنجي

 

مشكلات شنوايي و بيماري هاي مربوط به گوش، ممكن است پيامدهايي همچون  كم شنوايي ، عدم درك گفتار ،سرگيجه و همچنين عدم تعادل را به همراه داشته باشد. در هنگام بروز هر يك از اين علائم و براي پيگيري درمان آن مي­­بايست به مراكز شنوايي سنجي مراجعه كنيم. يكي از بهترين مراكز تخصصي شنوايي سنجي كه تست هاي تخصصي و تكميلي شنوايي را بطور دقيق و قابل اعتماد انجام مي دهد، كلينيك شنوايي سنجي و تجويز سمعك سما مي باشد. اين مركز مجهز به پيشرفته ترين دستگاه هاي شنوايي سنجي و همچنين تست هاي مربوط به گوش مياني و داخلي، سرگيجه، عدم تعادل و نيز وزوز گوش مي باشد.

 

 

خدمات كلينيك شنوايي سنجي و تجويز سمعك سما

شنوايي سنجي نوزادان و كودكان

بر اساس گزارش مركز كنترل و پيشگيري بيماريهاي سازمان بهداشت جهاني از هر 500 نوزاد متولد شده، يك نوزاد مبتلا به ناشنوايي يا كم شنوايي مي باشد. در ايران از هر 1000 تولد 7 نفر در بدو تولد به اين عارضه مبتلا هستند كه اين رقم بسيار بالايي در كشور است. در واقع نقص شنوايي شايعترين نقص بدو تولد است.

 

تشخيص زودرس اين بيماري، يك امر حياتي است كه مي تواند از مشكلات زبان آموزي، تعامل با ديگران، درك گفتار، گوشه گيري فرد و مشكلات تحصيلي وي جلوگيري كند. زمان طلايي براي تشخيص بيماري شش ماه اول زندگي است و از دست دادن اين زمان ضربه جبران ناپذيري به درمان بيماري مي زند و بر گفتار كودك تاثير مي گذارد.

در كلينيك سما سمعك ، با بهره گيري از دستگاه هاي پيشرفته، كليه خدمات مربوط به ارزيابي عملكرد دستگاه شنوايي نوزادان و كودكان، شامل مجموعه تست هاي شنوايي فيزيولوژيك و الكتروفيزيولوژيك جهت بررسي صحت عملكرد گوش داخلي و اعصاب شنوايي جهت تاييد يا رد وجود اختلال شنوايي انجام مي پذيرد. همچنين با توجه به نياز مهد كودك ها و دبستان ها، خدمات شنوايي با اعزام تيم اديولوژيست در محل امكان پذير است.

شنوايي سنجي بزرگسالان

 ارزيابي شنوايي بزرگسالان با آزمون هاي اديومتري و تمپانومتري انجام مي شود و در برخي موارد بعد از انجام اين آزمون ها، نياز به انجام آزمون هاي تكميلي و الكتروفيزيولوژيك مي باشد. در ابتدا وضعيت گوش مياني و پرده گوش بررسي ميشود تا هر گونه مشكلي اعم از پارگي پرده گوش ، عفونت گوش مياني و... تشخيص داده شود و سپس عصب كنترل كننده عضلات گوش مياني ارزيابي مي شود. آزمون اديومتري ميزان شنوايي را تعيين مي كند و پاسخ حاصل از آن به صورت اديوگرام به بيمار داده مي شود. در واقع اديومتري ، نوع و ميزان كم شنوايي را نشان مي دهد كه در تجويز سمعك اهميت به سزايي دارد.

 

انجام كليه آزمون هاي تخصصي شنوايي، اديومتري (Audiometry)، تيمپانومتري (Tympanometry)، غربالگري شنوايي نوزادان (OAE) و تست پاسخ ساقه مغز به صوت (ABR) با كمك پيشرفته ترين تجهيزات مدرن اروپايي و آمريكايي توسط تيم اديولوژيست حرفه اي كلينيك سما سمعك انجام مي شود.

 

ارزيابي و حل مشكل وزوز گوش

 وزوز گوش يكي از شايع ترين مشكلات افراد مراجعه كننده به كلينيك هاي شنوايي سنجي در سراسر دنيا است. آمار نشانگر آن است كه حدود 15 درصد از كل جمعيت جهان دچار وزوز گوش هستند. وزوز گوش به معناي دريافت و درك صوتي در گوش يا سر فرد، بدون وجود منبع خارجي ايجاد كننده صوت است و عموماً باعث آزاردهندگي و ايجاد خشم، اضطراب، افسردگي و خستگي مفرط در نتيجه اختلال خواب در فرد مي گردد. ارزيابي دقيق و جامع وزوز گوش، اهميت بالايي دارد و در كلينيك سما سمعك، ارزيابي هاي وزوز گوش مطابق با استانداردهاي جهاني صورت مي پذيرد. در نهايت با توجه به نتايج ارزيابي ها، مناسب ترين شيوه درماني براي هر فرد انتخاب مي شود.

 

 

يكي از مهمترين راهكارهاي مديريت وزوز گوش، استفاده از صوت درماني است.  آمار نشان ميدهد، بيش از 80 درصد مبتلايان به وزوز گوش، داراي درجاتي از كاهش شنوايي يا اختلال در دستگاه شنوايي نيز هستند. از جمله اين موارد مي توان به سالمندان مبتلا به پير گوشي كه عموماً شكايت از وزوزگوش نيز دارند و همچنين به افرادي كه در محيط هاي پر سر و صدا فعاليت داشته و مبتلا به كاهش شنوايي ناشي از نويز همراه با شكايت از وزوز گوش هستند اشاره كرد. بهترين و كاراترين شيوه صوت درماني در اين افراد استفاده از وسايل كمك شنيداري نظير سمعك است. استفاده از سمعك مناسب با تصحيح ورودي هاي شنوايي آسيب ديده، موجب افزايش فعاليت كلي عصب شنوايي و قشر شنوايي و درمان وزوز گوش مي شود.

 

مراحل تجويز سمعك

سمعك يك وسيله شخصي است و بر مبناي ميزان كم شنوايي، شكل گوش و نياز بيمار تجويز و تنظيم مي شود. مراحل زير براي تجويز سمعك با بهترين قيمت سمعك، در كلينيك شنوايي سنجي و سمعك سما انجام مي شود:

تشخيص ميزان كم شنوايي و انتخاب سمعك

در بزرگسالان، اغلب مشكل از آن جايي شروع مي شود كه فرد احساس مي كند، شنوايي اش آن طور كه بايد باشد، نيست. اين مشكل از آن جا احساس مي شود كه فرد براي فهميدن صحبت ديگران از آن ها بخواهد كه جملات خود را دوباره تكرار كنند. يا هنگامي كه بلندي صداي تلويزيون براي فرد در سطح خوبي قرار دارد، ديگران از بلندي صداي آن شكايت دارند. كم شنوايي كودكان دقيقاً از هنگام تولد يا بعد از آن با استفاده از آزمون رفتاري يا با مشاهده رشد زباني كودك، تشخيص داده مي شود.

 

در كلينيك شنوايي و تجويز سمعك سما، شنوايي شناس (اديولوژيست) با انجام آزمايش هاي شنوايي، تعيين مي كند كه آيا مشكل شنوايي وجود دارد يا خير. اگر جواب منفي باشد، شما به هيچ اقدام ديگري نياز نداريد. اما اگر كم شنوايي داشته باشيد، ميزان كم شنوايي شما در هر گوش تعيين مي شود و روي يك نمودار ويژه به نام اديوگرام ثبت مي شود. پس از بررسي دقيق و تخصصي اديوگرام، مشاوره لازم براي استفاده از سمعك ارائه مي شود. عمق كم شنوايي، شكل مجراي گوش، نيازها، سليقه و بودجه اي كه داريد، همه در تصميم گيري درست شما در انتخاب سمعك نقش دارد.

سمعك ممكن است ويژگي هايي همچون داخل گوشي، پشت گوشي، سمعك هوشمند ، سمعك ديجيتال، سمعك نامرئي و يا سمعك وايرلس بودن را دارا باشد. ابتدا يك قالب از گوش شما گرفته ميشود كه با استفاده از آن، پوسته سمعك هاي داخل گوشي و يا قالب سمعك پشت گوشي ساخته مي شود.

 

تجويز دقيق سمعك توسط متخصصين اديولوژي براساس آزمون هاي شنوايي سنجي و متناسب با نوع و ميزان كم شنوايي افراد با بهترين قيمت در كلينيك سما سمعك انجام مي شود. تجويز بهترين و بروزترين سمعك هاي پشت گوشي، سمعك داخل گوشي، سمعك ديجيتال، سمعك هوشمند، سمعك وايرلس و سمعك نامرئي با انواع برندهاي معتبر اروپايي و آمريكايي و پشتيباني 10 ساله و گارانتي بين المللي از خدمات كلينيك شنوايي و تجويز سمعك سما مي باشد. سمعك هاي قابل ارائه شامل برندهايي همچون سمعك زيمنس، سمعك ويدكس، سمعك اتيكن، سمعك برنافن، سمعك استاركي، سمعك يونيترون، سمعك فوناك و سمعك ريساند مي باشد. همچنين امكان تست سمعك براي ارزيابي شنوايي بيمار با استفاده از سمعك،قبل از خريد مهيا مي باشد.

 

تنظيم سمعك

پس از ساخت سمعك، با استفاده از نتايج تست شنوايي و با توجه به كم شنوايي و نيازهاي شما سمعك تنظيم مي شود. علاوه بر اين، متخصصين شنوايي سنجي به شما آموزش مي دهند كه چگونه سمعك را روي گوش خود قرار دهيد يا آن را از روي گوش خود برداريد و چطور صداي آن را تنظيم كنيد. ضمنا به شما نحوه نگهداري از سمعك، نحوه تعويض باتري و روش تميز كردن سمعك آموزش داده مي شود. اكنون، شما مي توانيد با سمعك هاي جديدتان به خانه خود و همچنين به زندگي طبيعي خود البته با قدرت شنوايي طبيعي بازگرديد.

خدمات جانبي سمعك

خدمات قالب گيري و ساخت پوسته ضد آب و ضد صوت براي سمعك هاي جديد و قديمي، و تنظيم انواع سمعك بر اساس تغييرات شنوايي در بيمار، پايش دوره اي سمعك، انجام تعميرات و سرويس انواع سمعك، تامين لوازم جانبي وباتري سمعك از ديگر خدمات كلينيك سما سمعك مي باشد.

 

خدمات رايگان براي متقاضيان سمعك

 

مشاوره رايگان

مشاوره براي انتخاب صحيح سمعك با توجه به نوع و ميزان كم شنوايي بيمار  

تست شنوايي رايگان

انجام آزمون هاي تخصصي شنوايي براي تعيين نوع سمعك مناسب براي بيمار

قالب گيري و ساخت پوسته رايگان

قالب گيري گوش و ساخت  پوسته سمعك متناسب با وضعيت بيمار

تنظيم رايگان

تنظيم مادام العمر سمعك و كمك به بهبود كيفيت شنوايي بيمار با سمعك

امكان تست رايگان

امكان تجربه استفاده از سمعك براي بيمار قبل از تصميم گيري براي خريد

باطري رايگان

ارائه 6 ماه مصرف باطري اورجينال  به همراه سمعك

 

 

فهرست خدمات  كلينيك شنوايي سنجي و تجويز سمعك سما

- انجام كليه تست هاي تخصصي شنوايي

- ارزيابي هاي دقيق وضعيت شنوايي، گفتار و تعادل

- ارزيابي و توانبخشي براي بهبود وزوز گوش

- تستهاي غربالگري شنوايي ويژه نوزادان و كودكان

گفتار درماني و تربيت شنيداري

- تجويز و ارتقاي سمعك و وسايل كمك شنيداري

- لابراتوآر قالب گيري گوش و ساخت سمعك

- هسته مشاوره و مراقبت شنيداري گروهي

مزاياي سما سمعك

- محيطي آرام و دلپذير براي آرامش بيماران (كودكان و سالخوردگان)

- استفاده از دستگاه هاي اندازه گيري فوق پيشرفته و دقيق

- تجويز دقيق و متناسب سمعك با وضعيت بيمار

- تجويز بهترين و پيشرفته ترين برندهاي سمعك دنيا

- ارائه بهترين قيمت سمعك

- گارانتي معتبر بين المللي

- همكاري با تمامي بيمه ها

- ارائه بسته خدمات رايگان براي متقاضيان سمعك

- امكان تجربه استفاده از سمعك توسط بيمار قبل از خريد

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر در زمينه خدمات مركز شنوايي سما سمعك مي توانيد به سايت www.samasamak.com مراجعه بفرماييد.

شماره تماس: 88309200-021

مشاوره آنلاين در تلگرام: @MoshaverSamak

 

برچسب: قيمت سمعك، كم شنوايي، شنوايي سنجي نوزادان، تجويز سمعك، سمعك، مراكز شنوايي سنجي،
بازدید : | ۲۵ دى ۱۳۹۶ | ۰۵:۴۸:۳۷ | مركز شنوايي سنجي سما

انواع سمعك و باتري سمعك


سمعك هاي بسيار پيشرفته در سبك هاي مختلف با ويژگي هاي متفاوت به صورت راهكارهاي اختصاصي وجود دارند كه مي توانند سطح زندگي روزمره شما را بدون اينكه در شيوه زندگي شما خللي وارد كنند ارتقا دهند. تمام اين سمعك ها از ويژگي هاي مشتركي برخوردارند ، تمام سمعك ها به منظور افزايش صداهايي كه شما مايل به شنيدن آنها هستيد طراحي شده اند . سمعك ها صداهايي بسيار آرام را قابل شنيدن مي كنند در عين حال كه صداهاي خشن و بلند را متعادل مي كنند. اين قابليت هم در محيط هاي آرام و هم در محيط هاي پر سر و صدا حايز اهميت است. هيچ سمعكي نمي تواند تمام مشكلات شنوايي را برطرف و يا صداي طبيعي را به گوش شما بازگرداند اما سمعك ها ي پيشرفته به گونه اي طراحي شده اند تا با استفاده از سمعك، بتوانيد صدايي واضح و رسا همانند صداي طبيعي را بشنوييد.
يك سمعك اساسا سيستم تقويت صدا در اندازه اي كوچك و مينياتوري است كه از بخش هاي زير تشكيل شده است:
1.    ميكروفن
2.    آمپلي فاير ( اكثرا پردازش سيگنال ديجيتال را ممكن مي سازد)
3.    بلند گوي بسيار كوچك به نام رسيور
4.    باتري
5.    قالب گوش از جنس اكرويك يا سيليكون و يا قالب مخصوص براي سمعك هاي داخل گوشي

انواع سمعك
انواع سمعك
سمعك ها در انواع گوناگوني وجود دارند. اين به معناي تنوع در طراحي و رنگ بندي نيست بلكه هر نوع  ازسمعك مناسب با نيازهاي شنوايي افرادي با ويژگي هاي خاص طراحي شده است.جايگاه قرارگيري سمعك در داخل گوش، ساده ترين راه طبقه بندي انواع سمعك است.اساسا سمعك ها يا داخل گوش قرار مي گيرند و يا در پشت گوش.
ITE- علامت اختصاري سمعك هاي داخل كوشي است . اين نوع از سمعك ها با عنوان سمعك هاي سفارشي نيز ياد مي شود چرا كه متناسب با اندازه گوش هر فرد به طور سفارشي ساخته مي شوند.
BTE- علامت اختصاري نوع ديگري از سمعك ها با عنوان سمعك هاي پشت گوشي است.

سمعك هاي داخل گوشي ( ITE)
سمعك هاي داخل گوشي براي افت هاي شنوايي شديد تا متوسط كاربرد دارند . اين سمعك ها در داخل گوش قرار مي گيرند و بر اساس شكل قالب گوش هر فرد ساخته مي شوند.

سمعك داخل گوشي


سمعك كاملا داخل كانال (CIC)
اين سمعك ها نيز در رده كوچكترين سمعك هاي سفارشي قرار مي گيرند. سمعك CIC كاملا در داخل كانال گوش قرار مي گيرد و مناسب افت شنوايي خفيف تا متوسط-شديد است. اين سمعك ها تقريبا نامرئي هستند و معمولا براي كساني تجويز مي شوند كه ظاهر سمعك براي آنها اهميت دارد.

سمعك نامرئي (IIC)
كوچكترين سمعك هاي داخل گوشي هستند. اين سمعك ها معمولا در عمق كانال گوش و در برخي از مدل ها بعد از خم دوم كانال گوش قرار مي گيرند. معمولا، سمعك هاي نامرئي براي كم شنوايي هاي ملايم تا متوسط طراحي شده اند.

سمعك نامرئي

سمعك هاي پشت گوشي (BTE)
سمعك هاي پشت گوشي انواع افت شنوايي از ملايم تا عميق را پوشش مي دهند و در انواع مختلفي از سمعك هاي مينياتوري تا سمعك هاي پر قدرت با اندازه اي بزرگ تر وجود دارند. بسياري از سمعك هاي پشت گوشي مجهز به سيستم ميكروفن جهت دار هستند تا فهم گفتار در محيط هاي پر سرو صدا را افزايش دهند. فيتينگ سمعك هاي پشت گوشي مي تواند به صورت باز يا بسته باشد. بسته به اين معناست كه قالب  ساخته شده تقريبا به طور كامل گوش خارجي و كانال گوش را پر مي كند.
اين سمعك ها متنوع و مناسب براي انواع افت شنوايي هستند. اين نوع از سمعك هاي پشت گوشي، سمعك هايي پر قدرت هستند. قرار دادن آنها بر روي گوش آسان است چرا كه به لحاظ اندازه از سمعك هاي داخل گوشي بزرگترند.
قالب گوش، سمعك هاي پشت گوشي را به گوش متصل مي كند و براي هر كاربرد شكل خاصي دارد  اين مساله مهمي است چرا كه عملكردهاي چندگانه اي را براي شنيدن بهتر اجرا مي كند. يكي از مهم ترين وظايف قالب گوش اينست كه صداي تقويت شده را به پرده صماخ مي رساند همچنين به قرارگيري و نگهداري سمعك  در پشت گوش كمك مي كند.ويژگي مهم قالب گوش اينست كه به كانال شنوايي مي چسبد . اين حركت راه را مسدود مي كند و امكان برخورد سيگنال هاي آكوستيك را از بين مي برد.
در سمعك پشت گوشي با قابليت فيتينگ باز، قالب گوش از طريق تيوب باريكي به سمعك متصل مي شود. سمعك هايي با فيتينگ باز سمعك هايي راحت هستند و از تجمع رطوبت در گوش جلوگيري مي كنند. اين سمعك ها براي انواع خاصي از افت شنوايي مناسب هستند و كيفيت صداي برتر و راحتي از مزاياي اين سمعك هاست.

سمعك پشت گوشي

سمعك هاي رسيور داخل كانال (RIC)
سمعك هاي RIC بسيار شبيه به سمعك هاي با فيتينگ باز هستند كه پيش تر راجع به آنها صحبت شد. بر خلاف بسياري از سمعك هاي پشت گوشي مرسوم، رسيور در داخل كانال گوش قرار مي گيرد و از طريق تيوب باريكي به سمعك متصل مي شود.از آنجايي كه رسيور در داخل سمعك هاي پشت گوشي نيست اين سمعك ها بسيار كوچك، سبك و ناپيدا هستند.

كاشت حلزون
دستگاه كاشت حلزون شامل اجزاي خارجي و داخلي است:
اجزاي خارجي شامل ميكروفون، پردازشگر گفتار و يك سيم پيچ فرستنده است. قسمت هاي داخلي اجزايي هستند كه كاشت مي شوند و شامل سيم پيچ داخلي با مدار الكترونيكي براي دريافت و رمزگشايي سيگنال و يك آرايش الكترودي است. با انجام عمل جراحي، گيرنده داخلي زير پوست و داخل استخوان ماستوئيد قرار داده مي شود. جايگاه آرايش الكترودي نيز در حلزون گوش داخلي است. دستگاه كاشت حلزون به صورت زير عمل مي كند:
صداي محيط كه شامل گفتار نيز مي شود توسط ميكروفون دريافت و به سيگنال الكتريكي تبديل مي شود. اين سيگنال الكتريكي بعد از پردازش دقيق و پيشرفته ي گفتار توسط پردازشگر، به وسيله سيم نازكي به سيم پيچ بيروني و از آنجا با عبور از پوست از طريق سيگنال حاملي به گيرنده داخلي انتقال مي يابد. در پايان، گيرنده داخلي سيگنال را رمز گشايي كرده و آن را به آرايش الكترودي مي فرستد.
آرايش الكترودي موجب تحريك مستقيم رشته هاي عصبي گوش داخلي مي شود و بدين ترتيب از بين رفتن سلول هاي مويي گوش داخلي جبران مي گردد.


انواع باتري سمعك
چندين مدل باتري در سمعك وجود دارد كه در كلينيك هاي شنوايي و سمعك در سطح ايران معمولا رايوواك (Rayovac) ، دوراسل (Duracell)، پاوروان (power one) بيشترين ميزان مصرف را دارند.
اما تمامي آنها اصول يكساني دارند بدين صورت كه رنگ آنها ثابت است و كافي است به شنوايي شناس خود رنگ آنها را بگوييد.
دقت كنيد:
آبي         675
قهوه اي   312
نارنجي       13
زرد            10
ميزان مصرف باتري در برندهاي مختلف تفاوت دارد براي مثال امكان دارد يك مدل باتري در 3 روز تمام شود و در مدل ديگر در 5 روز باتري خالي شود. همچنين لازم به ذكر است ميزان مصرف سمعك ها هم روي ميزان مصرف باتري تاثير گذارند، يعني اگر پردازش يك سمعك بالا باشد مي تواند در 3 روز يك باتري را تمام كند در حالي كه سمعك با قدرت مشابه وي در 4 روز باتري را تمام كند.
 در باتري هاي مختلف بسته به كيفيت مواد سازنده و تكنولوژي به كار رفته در آنها ميزان خالي شدن متفاوت است. در سمعك هاي جديد ميزان كيفيت و قدرت صدا افزايش يافته است و اين دو عامل سبب مصرف بيشتر باتري مي شوند.

انواع باتري سمعك

راه هايي براي بهتر شنيدن
براي تست شنوايي وقت ملاقات بگذاريد
گوش هاي شما توسط متخصص شنوايي شناس مورد معاينه قرار خواهد گرفت تا علل فيزيكي و احتمالي ممكن مورد معاينه قرار گيرند عللي همچون تجمع موم گوش، عفونت و … . تست شنوايي براي ارزيابي توانايي گوش شما در تشخيص صداهاي مختلف در فركانس هاي متفاوت صورت مي گيرد . كل فرآيند در حدود يك ساعت به طول مي انجامد بدون هيچ گونه درد و ناراحتي و اين وضعيت بهمتخصص شنوايي شما كمك مي كند تا مناسب ترين را ه كار را متناسب با نيازهاي شنيداري شما پيدا كند. هر سوالي كه داريد بپرسيد و سعي كنيد بسيار آرام و راحت باشيد . هر چه متخصص شنوايي شما بيشتر در باره شما بداند راحت تر به شما كمك خواهد كرد.


سمعك خود را انتخاب كنيد
بسته به نتيجه تست شنوايي شما، متخصص شنوايي بهترين راهكار مناسب را متناسب با نيازهاي فردي به شما پيشنهاد خواهد كرد. در خصوص راه هاي موجود تحقيق و بررسي كنيد  حتي مي توانيد سمعك ها را با يكديگر مقايسه كنيد . گاهي لازم است تا با بيمه درماني خود هماهنگ كنيد و ميزان هزينه اي كه بيمه متقبل مي شود را بدانيد. متخصص شنوايي شناس شما بهتر از همه مي داند كه راه كار مناسب كدام است اما تصميم نهايي به عهده خود شماست.


ساختن  قالب سمعك
 در صورت انتخاب سمعك داخل گوشي،  لازم است تا قالب گوش  متناسب با ساختار گوش شما ساخته شود. كه در واقع شبيه سازي كامل كانال گوش است. قالب گوش شما به سازندگان سمعك ارسال مي شودتا سمعك شما مطابق با قالب طراحي شود. در اين جا قالب گوش با دقت بسيار طي چند روز ساخته مي شود.


برنامه ريزي براي فيتينگ
ملاقات بعدي شما با متخصص شنوايي شناس براي تنظيم سمعك خواهد بود تنظيمات سمعك با كمك كامپيوتر بر اساس اوديوگرام و نظرات شخصي شما صورت مي پذيرد. متخصص شنوايي شناس شما نحوه عملكرد سمعك را به شما آموزش خواهد داد و اينكه در محيط هاي مختلف چگونه به بهترين نحو ممكن بشنوييم.همچنين نحوه قرار دادن و گذاشتن سمعك نگهداري و تميز كردن سمعك وتعمير سمعك آنرا خواهيد آموخت.


مراجعات بعدي

سمعك خود را براي چند روز در محيط اطراف به طور منظم بر گوش هاي خود قرار دهيد. ممكن است مايل به يادداشت برداري و ثبت احساسات خود از شنيدن صداها باشيد. بر اساس اينكه چگونه صداهاي اطراف را در روز مي شنويد. متخصص شنوايي در صورت نياز تنظيمات اضافي را بر روي سمعك انجام خواهد داد.


از شنيدن دوباره صداها لذت ببريد
عادت به شنيدن صداها از طريق سمعك اندكي زمانبر است و به صبر و شكيبايي نياز دارد. احتمالا بايد ياد بگيريد تا صداهاي ناخواسته را نشنويد دقيقا همان عادتي كه در حين شنيدن صداهاي طبيعي داشتيد. مهم است كه واقع بين باشيد و انتظار ۱۰۰ درصد شنوايي در هر موقعيتي را نداشته باشيد.

 

برچسب: سمعك نامرئي، سمعك هوشمند، متخصص شنوايي، كاشت حلزون، انواع سمعك، كلينيك شنوايي،
بازدید : | ۲۵ دى ۱۳۹۶ | ۰۵:۴۷:۵۴ | مركز شنوايي سنجي سما

معرفي برندهاي سمعك


انواع برندهاي سمعك عبارتند از :

 سمعك اتيكن، سمعك ويدكس، سمعك زيمنس، سمعك فوناك، سمعك يونيترون،

 سمعك استاركي،سمعك برنافن، سمعك اينترتون، سمعك ريساند، سمعك بلتون و ...

برندهاي سمعك

سمعك اتيكن

سمعك هاي اتيكن

فعاليت سمعك اتيكن از سال ۱۹۰۴ مي باشد. در اين سال فردي به نام Hans demant اقدام به تاسيس شركت اتيكن كرد.شركت اتيكن براي تسخير بازار سمعك در دنيا يك شعار جهاني دارد. “”people first معادل فارسي ان ” اول مردم” يا” اول كاربر” در زمينه استفاده از تكنولوژي هاي جديد، مي توان شركت اتيكن را از پيشروهاي سمعك دانست. در سال ۱۹۹۱ اولين سمعك اتوماتيك را به بازار عرضه كرد. شركت اتيكن از پيشرفته ترين كمپاني هاي سمعك مي باشد كه در كشور دانمارك فعاليت دارد.

 

سمعك ويدكس

سمعك ويدكس

تاريخچه سمعك ويدكس به سال ۱۹۵۶ مي باشد. اين كمپاني از جمله كمپاني هاي معروف دنيا در زمينه سمعك در كشور دانمارك قرار دارد. كمپاني ويدكس با داشتن بيش از ۱۵۰ نمايندگي فروش و خدمات پس از فروش در دنيا، از جمله پرفروش ترين سمعك ها در بازارسمعك دنيا مي باشد. بسياري از سمعك هاي اخير اين كمپاني، مجهز به تكنولوژي وايرلس مي باشد. در حال حاضر ويدكس مدعي داشتن تكنولوژي منحصر به فرد universal program sound technology مي باشد.

 

سمعك زيمنس

سمعك زيمنس

شركت سمعك زيمنس بنيان گذار صنعت سمعك مي باشد.اين برند داراي سابقه ۱۳۰ سال در زمينه سمعك مي باشد. در سال ۱۹۱۳ زيمنس اغازگر اولين خط توليد سمعك شد. اين برند معتبر از كشور المان مي باشد. چيزي كه زيمنس را به عنوان برندي معتبر در جهان معرفي كرد پايبندي به تعهدات بود. زيمنس درسال ۲۰۱۴ يك تكنولوژي جديد به نام best sound technology را با فناوري binax معرفي كرد.محصولات زيمنس در ايران از محبوبيت بالايي برخوردار مي باشند.

 

سمعك فوناك

سمعك فوناك

شركت سمعك فوناك در سال ۱۹۴۷ در كشور سوئيس تاسيس گرديد. در ابتدا با نام كمپاني electroakustiki for AG بود و بعدها به نام phonak AG تغيير نام داد. شعار كمپاني فوناك LIFE IS ON مي باشد. معادل فارسي ان زندگي جاري است. اين شركت نيز از برترين تكنولوژي هاي روز دنيا بهره مي برد. براي مثال فوناك در سال۲۰۱۰ از تكنولوژي +SPICE رونمايي كرد.كاربران در استفاده كننده ازاين تكنولوژي رضايت بسيار زيادي در محيط هاي نويزي داشتند.

 

سمعك يونيترون

سمعك يونيترون

تاريخچه سمعك يونيترون به سال ۱۹۶۴ در كشور كانادا برمي گردد. از كمپاني هاي موفق در زمينه سمعك مي توان به يونيترون اشاره كرد. اين كمپاني در بيش از ۲۰ كشور دنيا نمايندگي دارد كه خدمات پس از فروش بسيار عالي را به كاربران ارايه مي دهند. سمعك يونيترون به بيش از ۴۵ كشور دنيا سمعك مي فرستد. نكته مهم در باب كيفيت سمعك هاي يونيترون تست بروي افراد كم شنوا مي باشد.در صورت عملكرد افراد كم شنوا ، محصول روانه بازار مي شود.

 

سمعك استاركي

سمعك استاركي

تاريخچه سمعك استاركي به سال ۱۹۶۷ بازمي گردد. دفتر اين سمعك در امريكا قرار دارد. انواع سمعك در اين كمپاني توليد مي شود.سمعك استاركي در بيش از ۱۸ كشور دنيا نمايندگي دارد. اين برند، در ايران نيز فروش خوبي دارد. سمعك هاي سري Z در اين كمپاني از جمله سمعك هاي بدون سيم يا سمعك وايرلس مي باشند. استاركي سطوح مختلفي از تكنولوزي ها را در محصولاتش قرار مي دهد كه اين سطوح به كمك اعداد مشخص مي شود.

 

سمعك برنافون

سمعك برنافون

سمعك برنافون از جمله برندهاي معروف سمعك مي باشد كه در شهر برن سوئيس قرار دارد. برنافون با نام قديم Gfellar AG وارد بازار شد. اين شركت در سال ۱۹۴۲ شروع به كار كرد و در سال ۱۹۴۶ اولين سمعك را به بازار عرضه كرد. اين شركت به مرور زمان توانست بازار كشورهاي گوناگون را به دست بگيرد. برنافون براي تمامي انواع و سطوح آسيب‌هاي شنوايي محصولات خود را طراحي و عرضه مي‌كند. اين محدوده شامل سمعك‌هاي پشت گوشي، داخل مجراي شنوايي، كاملا داخل مجراي شنوايي و مدل گيرنده داخل گوش مي‌شود.

 

سمعك اينترتون

 

كمپاني اينترتون در سال ۱۹۶۲ توسط HANS HERBERT TURKو Helmeth J.Turk در كلن آلمان تاسيس شد. در سال ۱۹۸۵ نسل دوم خانواده Turk به كمپاني سمعك اينترتون ملحق شد. شركت اينترتون در سال ۱۹۹۲ اولين سمعك هاي قابل برنامه ريزي را روانه بازار كرد. درسال۲۰۰۵ كمپاني اينترتون با گروه GN Resoundادغام شد.در سال ۲۰۰۹ اينترتون گروه سمعك هاي AVIO را معرفي كرد و هر ۳ خانواده كامل آن را همزمان عرضه كرد.. در همين سال كمپاني اينترتون شعار Essential Hearing را به ثبت رساند.

 

سمعك ريساند

سمعك ريساند

تاريخچه تاسيس شركت سمعك ريساند به سال ۱۹۴۳ بر مي گردد. اين شركت بعد از چهار سال از تاسيس بلافاصله اولين سمعك خود را وارد بازار كرد. سمعك ريساند اير (Air)در سال ۲۰۰۳ از جمله نواوري مهم اين كمپاني بزرگ مي باشد كه علاوه بر بالاترين كيفيت صدا، كانال گوش را به طور كامل مسدود نمي كرد و اين نكته از بزرگترين امتيازات اين نواوري بود. ريساوند انواع گوناگوني از جديدترين تكنولوژي‌ها را در اختيار دارد كه سبب برتري دستگاه‌هاي طراحي شده توسط اين شركت مي‌شوند. سيستم پردازش صوت ريساند صداها را به بهترين و شفاف‌ترين صورت ممكن منتقل مي‌كند و با شبيه‌سازي عملكرد گوش واقعي، درك بسيار خوبي از صحبت افراد را به ارمغان مي‌آورد.

سمعك

 

 

برچسب: سمعك برنافن، سمعك اتيكن، سمعك استاركي، سمعك زيمنس، سمعك،
بازدید : | ۲۵ دى ۱۳۹۶ | ۰۵:۴۷:۲۱ | مركز شنوايي سنجي سما
عناوین آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان